Title Image

Haberler

KAMEROĞLU METROHOME RESİDENCE, İSTANBUL

Kameroğlu İnşaat tarafından Beylikdüzü’nde inşaatı yapılan Metrohome Residence projesi 28.530 m²’lik alanda 14 bloktan oluşmaktadır. Şehrin dinamik yapısını minimalist bir yaşamla birleştiren projenin 17 katlı bloklarında 1700 daire, 125 mağaza ve bunu yanında peyzaj ve diğer kullanım alanlarından oluşan sosyal alanlar yer almaktadır.

Mimarisi Murat Erenler tarafından yapılan projede, Kleidco sistemlerinden Icon 70 kapı-pencere sistemi ile Nova Slide sürme sistemlerinin yer alacağı projenin 2021 yılında teslim edilmesi planlanmaktadır.

01.Nisan.2020
www.kleidco.com

ARNOR DELUXE HOTEL & SPA HOTEL, MANAVGAT-ANTALYA

Viola Turizm tarafından Antalya’nın Manavgat beldesinde inşaatı yapılan Arnor Deluxe Hotel & SPA Hotel projesinde Kleidco sistemleri tercih edildi.

Mimarisini Cumhur Cengiz tarafından yapılan proje 7 katta, 242 standart, 61 aile ve 3 engelli olmak üzere toplamda 306 odadan oluşmaktadır. Projede SNT91 sürme sistemlerimiz yetkili bayilerimizden Aluka Alüminyum-Petna Alüminyum birlikteliği ile uygulaması yapılmaktadır.

www.kleidco.com
08.Nisan.2020

KÜÇÜKER PRİME RESİDENCE, ALANYA-ANTALYA

Küçüker İnşaat tarafından Antalya’nın önemli turizm alanlarından Alanya ilçesinde hayata geçirilen proje 4.700 m2 arazi üzerinde inşa edilen projede mimari tasarım Adil Okur imzası taşımaktadır. Denize sıfır konumda yer alan, 1+1, 2+1 ve 3+1 tipte konutların yer aldığı projede Kleidco sistemlerin uygulaması bayilerimizden Aluka Alüminyum ve Tuğ Alüminyum işbirliği ile yapılmaktadır. Sistemlerimizden Smart Slide ve Nova Slide sürme sistemleri ile Icon70 kapı-pencere sistemleri bu projenin tercihi olmuştur.

08.Nisan.2020
www.kleidco.com

TAKSİM 360, İSTANBUL

Dünyanın en iyi destinasyonları arasında ilk sıralara yükselen İstanbul, İstanbul’un en kıymetli bölgesi Taksim’de yer alan Taksim 360 projesinde de Kleidco sistemleri tercih edildi.
Taksim 360, İstanbul’un merkezi olarak adlandırılan Taksim Meydanına 250 metre, Galata ve Haliç’e 500 metre mesafede yer alması ile eşsiz bir konuma sahiptir. Proje, boğaza inen geniş bulvar boyunca uzanan 220 metrelik cephesiyle ve mevcut siluetin korunarak yapılan planlama ile İstanbul’un ticari ve sosyal hayatının merkezine açılmaktadır. Taksim 360 projesi hem 47 ile 355 m2 arasında değişen rezidans daireleri ile hem de mimarisi ile bölgenin en prestijli konut projelerinin başında gelmektedir.

Mehmet Alper, Hasan Kıvırcık, Han Tümertekin ve Nuran Karakaş’ın mimari tasarımları ile hayat bulan proje tasarım kriterleri ile uluslararası eneji verimliliği dalında LEED sertifakası adayı bir projedir. Ayrıca proje, Avrupa’nın 6 önemli projesi arasında en iyi “Kentsel Yenileme” projesi ödülüne layık görülmüştür. Konut, ofis ve rezidanslardan oluşan projede 20.000 m2 arazi üzerinde 500 milyon dolar yatırım bütçesi ile hayata geçirilmektedir. Bu etap, 93 daire ve 20 adet ticari ünite yer alan 385 rezidans bloğu ile 68 daire ve 14 adet ticari ünitenin yer aldığı 386 rezidans bloğundan oluşmaktadır.

Kleidco sistemlerinden ICON70 ve WT70-HV kapı-pencere sistemlerinin yer aldığı projede alüminyum sistemlerin uygulaması Ensa Yapı tarafından yapılmaktadır.

01.Nisan.2020
www.kleidco.com

NİDAPARK İSTİNYE, İSTANBUL

İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan İstinye’de yer alacak ve Emlak Konut GYO A.Ş. ile hasılat paylaşımı modeliyle inşa edilecek olan LEED Gold Sertifikası adayı proje, gayrimenkul sektöründe lüksü yeniden tanımlıyor.

Geçmişi antik dönemlere uzanan İstanbul’un en eski ve prestijli semtlerinden İstinye’de, muhteşem deniz manzarasıyla İstinye Koyu manzarasına hâkim bir konumda yer alan Nidapark İstinye projesi, Panorama, Vadi ve Koru etapları ve mimari özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Nidapark İstinye projesi, 73.000 m2 üzerine kurulu 55 bloğu, 538 apart ünitesi, kapalı ve açık yüzme havuzları, fitness salonları, yaklaşık 47.500 m2 genişliğiyle bölgenin havasını değiştiren yeşil parkı ve otopark bölümleriyle yaşam standartlarını en yükseğe çıkarmayı amaçlamaktadır.
Nida Park İstinye projesinde yüksek performans ve estetik değerleri sebebi ile Kleidco Yapı Sistemleri tercih edilmiştir. Sürme sistemlerden Smart Slide ve kapı-pencere sistemlerinden Icon70 sistemlerinin yer alacağı projede uygulama BSM Alüminyum tarafından yapılmaktadır.

01.Nisan.2020
www.kleidco.com

NİDAPARK BOMONTİ, İSTANBUL

Tahincioğlu’nun karma projelerdeki uzmanlığıyla geliştirilen Nidapark Bomonti, iyi düşünülmüş ve doğru planlanmış projesiyle isteyene manzara, isteyene teras, isteyene de bahçe keyfi sunuyor.
Tahincioğlu tarafından Bomonti’de inşa edilen proje gerek Dolmabahçe-Bomonti Tüneli girişinde yer alması gerek ise E5 ve E6 otoyolllarına direkt bağlantısı ile şehrin en önemli noktalarından birinde yer almaktadır. Mimarisi Addon+ ve Cem Mimarlık birlikteliği ile hazırlanan ve toplamda 3 bloktan oluşacak projede 1+1 ile 3+1 arasında değişen daire tiplerine sahip 840 adet konut ile ticari ünitelerin yer alması planlanmaktadır.

Nidapark Bomonti projesinde istenilen performans değerlerini sağlaması, yüksek işçilik kalitesi ve hızlı montaj imkanı veren yeni nesil cephe sistemlerinden USG80 panel cephe sistemleri ile Kleidco Yapı Sistemleri ürünleri tercih sebebi olmuştur. Alüminyum sistemler uygulaması yetkili bayilerimizden Freeline Facade tarafından yapılmaktadır.

01.Nisan.2020
www.kleidco.com